Статтею 7 Закону України «Про захист прав споживачів» встановлено, що виробник (виконавець) забезпечує належну роботу (застосування, використання) продукції, в тому числі комплектуючих виробів, протягом гарантійного строку, встановленого нормативно-правовими актами, нормативними документами чи договором. При розірванні договору розрахунки із споживачем у разі підвищення ціни на товар провадяться виходячи з його вартості на час пред’явлення відповідної вимоги, а в разі зниження ціни – виходячи з вартості товару на час купівлі. Гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору, а в разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору – в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів.

що перевіряє захист прав споживачів

Фізичні особи, які подали безпідставне звернення про порушення суб’єктом господарювання вимог законодавства, несуть відповідальність, передбачену законом. Повторне проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) за тим самим фактом (фактами), що був (були) підставою для проведеного позапланового заходу державного нагляду (контролю), забороняється. Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сферах карантину і захисту рослин, насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин та ГМО у відкритих системах визначені Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Згідно з Положенням про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року № 667, Держпродспоживслужба відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд (контроль) щодо безпечності та окремих показників якості харчових продуктів у межах повноважень, передбачених законодавством.

Жозеп Боррель Заявил, Что Ес Не Признает Незаконных Референдумов И Предупредил Рф О Санкциях

«Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ, який має містити найменування суб’єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи – підприємця, щодо діяльності якого здійснюється захід. Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» про зазначені дії інформується також заявник. 8 arhmyhail.org.ua Закону України «Про захист прав споживачів» вимоги споживача у разі придбання ним товару неналежної якості пред’являються на вибір споживача продавцеві за місцем купівлі товару, або виробникові.

Навігація

По скаргах споживачів перевірено forty five суб’єктів підприємницької діяльності до яких застосовано адміністративних та адміністративно-господарських стягнень на загальну суму 19,9 тис. Розробляє і здійснює заходи, спрямовані на підвищення ефективності своєї діяльності із здійснення ринкового нагляду. Здійснює моніторинг у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, причин і кількості звернень споживачів (користувачів) про захист їх права на безпечність продукції, причин і кількості нещасних. 1.four.Бере участь у реалізації державної політики у сфері ринкового нагляду. Якщо товар потребує спеціальної установки (підключення) гарантійний строк обчислюється з дня їх здійснення, а якщо день передачі, установки (підключення) чи складання товару встановити неможливо, – з дня укладення договору купівлі-продажу. Prostobank.ua зібрав думки експертів про захист прав споживачів.

Споживачі скаржаться на порушення строків ліквідації виявлених та заявлених несправностей елементів житлових будинків, порушення порядку нарахування вартості послуг, порядку технічного обслуговування та ремонту, порядку утримання житлових будинків, тощо. Загалом, за зверненнями споживачів, протягом звітного періоду проведено 213 позапланових перевірок суб’єктів господарювання різних форм власності, в тому числі 94 перевірки суб’єктів господарювання, що реалізують непродовольчі товари, 5 перевірок суб’єктів господарювання, що реалізують продовольчі товари та 114 перевірок суб’єктів господарювання, які надають послуги. На підставі звернення споживача, за згодою ДРС України, спеціалісти метрологічного відділу вийшли на позапланову перевірку вказаного суб’єкта господарювання. Під час проведення позапланової перевірки виконавець послуг задовольнив законні вимоги споживача шляхом встановлення за власний кошт ЗВТ, який на думку енергопостачальника, відповідає заявленим ним технічним характеристикам та обліковує електричну енергію за тарифами диференційованими за періодами часу. На адресу Головного Управління надійшло звернення споживача щодо придбання неякісного взуття у магазині. Звернення споживача до суб’єкта господарювання з приводу придбання неякісного взуття у його магазині не дало жодного результату, крім того, при усному спілкуванні з продавцем вищезазначеного магазину, споживачу було в грубій формі відмовлено у прийнятті взуття для проведення гарантійного ремонту, мотивуючи тим, що вказані споживачем недоліки у придбаному взутті зустрічалися і у інших покупців.